28 Kasım 2011 Pazartesi

Hindistan'dan 4 Kural Der Ki:
İlk Kural:
Karşınıza çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

İkinci Kural:
Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa ve yaşanması gereken ve yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemeese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.

Üçüncü Kural:
İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

Dördüncü Kural:
Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil.

Valla kurallar böyle uygulayıp uygulamamak size kalmış :)

2 yorum:

ömer dedi ki...

çok sığ geldi bu kurallar bana. kuralcı değilim ama kural koyacaksak eğer bu kadarda üstün körü olmamalı diye düşünüyorum:)))

Senden Benden Bizden dedi ki...

Kuralları ben koymadığım için sorun yoktur diye düşünüyorum zaten yazının sonunda da belirttim uygulayıp uygulamamak size kalmış =)